24

کناف یا گچ برگ چیست ؟

کناف از انوع سقف های گچی میباشد به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد بسیار مورد استقبال عموم قرار گرفته است .

این نوع سقف ها در کنار پوشاندن تجهیزات همانند دیگر سقف کاذب ها , جنبه زیبایی شناخلی و تنوع در طراحی از ویژگی های دیگر نیز برخوردار میباشد .

از جمله این ویژگی ها و کاربرد های سقف های کنافی (گچبرگ ) میتوان به آکوستیک بودن , ضد حریق , مدت زمان مناسب و کم برای نصب اجرا و قابلیت جابجایی (که منجر به دسترسی آسان به تجهیزات میباشد ) اشاره کرد .

همچنین این نوع سقف ها قابلیت استفاده و اجرا در بیساری از مکان های شما ماننده دفت کار محل کار شما اتاق پذیرایی اتاق نشیمن آشپز خانه سقف پارکینگ سقف مغازه و… را دارد.

درواقع کناف نام یک شرکت آلمانی می باشد که مبتکر این نوع سقف های کاذب میباشد این شرکت در حال حاضر در بازار 37 کشور دنیا فعالیت دارد .

شرکت آلمان کناف (knauf) تولید کننده سقف کاذب هایی از جنس پنل گچی و غیر گچی پیش ساخته با روکش کاغذی به همراه پروفیل های گالنوازه ( فولادی ) میباشد . کناف اصطلاحی جا افتاده برای تعریف و توضیح این سقف های کاذب میباشد.

روکشهای قرار گرفته روی پانل های گچی کناف باعث ایجاد مقاومت بالا در برابر ضربه میشاد

در مقوله ی اجرای سقف کاذب میتوان سقف های ثابت یا متحرک را به کاربرد. کناف از نوع سقف های متحرک است که با فاصله ای معین از سقف اصلی متصل می شوند به همین دلیل است که از آن به عنوان سقف آویز یاد میشود ( سقف کاذب ).
اما کناف تنها در اجرا سقف کاردبرد ندارد بلکه کاربرد دیگر آن دیوار های جدا کننده ,  پوششی دکوراتیو است .

 

نقد و بررسی گچ برگ ( کناف )

سقف کاذب های کناف به دلیل تعمیر آسان صرفه جویی در هزینه زمان و قابلیت اجرا در طرح های مختلف تبدیل به یکی از محبوب ترین و پر کاربرد ترین های سقف کاذب میباشد .

این سقف ها قابلیت جابجایی آسان در نتیجه دسترسی به تاسیسات زیر آن را دارا هستند و همچنین و همچنین قابلیت جاگذاری چراغ های توکار و روی کار که از زیبایی برخوردا هستند را دارد . 

در مقابل تمام قابلیت ها و کاربرد های سقف اگر به خوبی اجرا نشوند مشکلاتی به وجود خواهند آورد پس بهتر است برای نصب این سقف ها از یک تیم حرفه ای قابل اعتماد برای اجرای آن ئرخواست کنید . غالب ایرادات وارد بر سقف های کنافی مربوط به خود کناف نمیباشد بلکه به تیم کناف کار شما و متریالی که انتخاب میکنید بستگی دارد

انواع سقف های کنافی

سقف های کنافی شامل سه دسته ثابت , متحرک و طرح دار میباشند

سقف کاذب کنافی متحرک

همانگونه که از اسم این نوع از سقف کاذب ها بر می آید این سقف های کنافی قابلیت تعویض و جابجایی دارند. سقف کاذب متحرک کنافی متشکل از تایل های 60*60 و ابزار مخصوص می باشد. در این نوع از سقف ها سرعت اجرا بالا و دسترسی به پشت سقف (به تاسیسات داخل سقف) آسان می باشد. این تایل ها به راحتی قابل تعویض هستند و نیازی به رنگ ندارند. چرا که اصولا در طرح ها و رنگ های متنوع تولید می شوند و شما حق انتخاب بین این طرح ها دارید.

سقف کاذب های متحرک ملقب به سقف ها کلیکی با انواع مختلفی از تایل قابلیت اجرا دارند. این تایل ها شامل :

تایل گچی ساده: کارایی تایل های گچی تنها پوشش سقف های شما و جنبه ی زیبا شناختی آن می باشد.

تایل گچی روکش پی وی سی (PVC): کار برد تایل های گچی باروکش پی وی سی در سرویس های بهداشی و حمام می باشد چرا که در مقابل رطوبت مقاومت دارند.

سقف کاذب کنافی ثابت

زیر سازی سقف های کنافی ثابت (ساده و یکپارچه) از جنس گالوانیزه است و قسمت هایی از آن به شکل ناودانی می باشد و پنل های گچی یک لایه یا دو لایه توسط پیچ روی این زیر سازی ها نصب می شوند. در نهایت درز هایی که باقی می مانند را توسط بتونه می پوشانند و سقفی بدون درز و شکاف را به شما تحویل خواهند داد.

سقف های کاذب کنافی طرح دار

همانطور که از نام سقف کاذب طرح دار کنافی مشخص است این نوع از سقف ها کاربردهای دکوراتیو دارند و در طرح های مختلفی اجرا می شوند. این سقف ها شامل سقف کاذب با انحنا, سقف کاذب به شکل کمان, سقف کاذب به حالت تونلی, سقف کاذب های قوس دار و گنبدی شکل, جعبه ی نور مخفی در حاشیه و جعبه ی حاشیه ساده می باشند.

گچ برگ یا پانل گچی (Gypsum panel)

گچ برگ ها یا پانل های گچی (Gypsum panel) همانطور از نامشان استنباط می شود صفحه هایی گچی می باشند که تمام سطح آن ها با نوعی از کاغذ های محکم و مخصوص پوشانده شده. به طور تخصصی و مختصر نحوه ی ساخت این پانل ها این گونه می باشد که گچ و هوا به صورت کمپرسی وارد صفحه های مقوایی می شود.

نقش ما در این زمینه

وان پی وی سی شرکت پخش عمده محصولات سقف کاذب ماننده سپری سقف کاذب , گچیرگ و ملزومات همراه ( u36 . f47 . l25 ) میخ چاشنی پیچ استاد و رانل انواع تایل روکش پی وی سی ( گچی ) و تمام پی وی سی انواع دیوارپوش 6 متری و ملزومات همراه میباشد

تماس با ما

تهران شهرک صنعتی چهاردانگه خیابان اصلی نبش 21.5 سمند پلاک 221

02155178592

09390095041

09129090214